W czym pomoże software house?

Rozwój technologii sprawił, że na rynku pojawiło się dużo branż. Osoba pracująca z użyciem komputera to nie tylko informatyk. Wiele się zmieniło i powstało dużo nowych zawodów związanych z IT. Prawdopodobnie szybkie zmiany związane z wpływem Internetu na jego użytkowników wymusi powstawanie kolejnych, nieznanych nam dzisiaj stanowisk pracy. Software house jest więc młodym pojęciem, które zagościło w świecie technologii i prężnie się rozwija.

Jakie są zadania Software House? 

Głównym zadaniem software house’ów jest tworzenie oprogramowania. Coraz więcej firm oczekuje posiadania indywidualnych, specjalistycznych programów, które pozwolą na redukcję czasu potrzebnego na realizację procesów. Wielorakość branż, a także tajemnice służbowe wymuszają powstawanie nowych programów, które nie są dostępne na szeroką skalę, lecz są „szyte na miarę”. Specyfika każdego przedsiębiorstwa, nawet jeśli zajmuje się tym samym, co 100 innych firm, jest inna. I to jest piękne- napędza do rozwoju. Jednocześnie daje pracę programistom. 

A może jednak gotowiec?

Często małe firmy korzystają z gotowych szablonów do tworzenia stron internetowych. Początkujący w temacie fani technologii z łatwością radzą sobie z „postawieniem” stron na takich zasadach. Im większy ruch na stronie, tym większe wymagania- pojawia się konieczność rejestracji użytkowników w celach marketingowych lub w celu ułatwienia nabycia produktu. Może się okazać, że potrzebny jest sklep internetowy. Istnieje prawdopodobieństwo, że powstanie aplikacja mobilna dla danej marki. Opcji jest wiele, jednak samodzielnie trudno jest, a często nawet niemożliwe jest, poradzenie sobie samodzielnie z takimi wyzwaniami. W dzisiejszych czasach, gdy nie ma firmy w Internecie, trudno jest o dobrą sprzedaż i satysfakcjonujące wyniki. Przykładem są chociażby niewielkie sklepy lub zakłady szewskie prowadzone przez osoby ze starszego pokolenia bez umiejętności i wiedzy technologicznych. Często niestety, nawet firmy „z duszą” nie mają siły przebicia, ponieważ technologia i Internet to tak potężne narzędzia, że informacje o osobach, które „nie istnieją” w sieci, zanikają. 

Rozwój technologii sprawił, że na rynku pojawiło się dużo branż. Osoba pracująca z użyciem komputera to nie tylko informatyk. Wiele się zmieniło i powstało dużo nowych zawodów związanych z IT. Prawdopodobnie szybkie zmiany związane z wpływem Internetu na jego użytkowników wymusi powstawanie kolejnych, nieznanych nam dzisiaj stanowisk pracy. Software house jest więc młodym pojęciem, które…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.